Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMY polskie lasy z Prezydentem - Czas na podsumowanie!

W piątek 20 września, kiedy na całym globie rozpoczęło się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY pracownicy Nadleśnictwa Koniecpol wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół w Koniecpolu, wyposażeni w worki, rękawice i ogromne chęci do pracy, udali się do pobliskiego lasu.

Zbieraliśmy śmieci zarówno w lesie jak i najbardziej narażonych na zanieczyszczenie terenach w pobliżu miasta. Rokrocznie efekt, w postaci ilości zapełnionych worków, jest zatrważający ale najważniejsze, że cel zostaje osiągnięty – lasy są czyste a świadomość uczestników w zakresie szacunku dla polskiej przyrody podwyższa swój poziom. Przesłanie akcji, za sprawą czynnego w niej udziału, z pewnością zostaje w głowie niejednego leśnego pomocnika.

Serdecznie – i z góry (gdyż wiemy, że niektóre placówki sprzątają leśne tereny regularnie) – dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w działania mające na celu poprawę czystości naszych kompleksów leśnych

Liczymy na kontynuację dobrych nawyków na co dzień, przez cały rok!