Lista aktualności Lista aktualności

Co się dzieje w lesie, gdy przychodzi jesień?

Jesienna aura zachęca do codziennych spacerów. Wyprawa do lasu to cenne doświadczenie zwłaszcza dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją.

Wystarczy tak niewiele, by przy pomocy darów natury, lekcje stały się ciekawe. Doświadczyli tego Uczniowie I i III klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu. Mieli okazję, podczas jesiennego spaceru, samodzielnie wykonać pamiątki ze spotkania. Starsi przygotowali zielnikowe zbiory, młodsi wykorzystali liście do zrobienia prac plastycznych. Dla Pierwszoklasistów był to również moment pasowania na Przyjaciela Przyrody. Od tej chwili stali się współodpowiedzialni za otaczające nas środowisko.

Nauczyciele wielokrotnie przyznają, że przyrodnicze zajęcia w terenie przynoszą znacznie więcej pożytku, niż zajęcia o tej samej tematyce w szkolnej ławie. Można również domniemywać, że sami uczniowie przedkładają empirię nad teorię.
Czy dla Małego czy dla Dużego to dla każdego coś leśnego. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszych Koniecpolskich lasów. Wytyczone przez najciekawsze zakątki trasy piesze i rowerowe połączone z przyrodniczo – dydaktycznymi ścieżkami, dadzą zadowolenie amatorom turystyki i wypoczynku. Nie brak też miejsc bogatą historią pisanych będących niepowtarzalnym dodatkiem pieszych wędrówek. Wszystkie te elementy z pewnością zapewnią pełną wrażeń wycieczkę potęgowaną dodatnimi wpływami sylwoterapii. Wykorzystajmy jak najpełniej tę leśną ofertę, a z każdej wyprawy na pewno powrócimy zdrowsi i radośniejsi.