Lista aktualności Lista aktualności

Majówka w lesie

Po długich, mroźnych chwilach nareszcie nastała wiosna! Nikomu nie trzeba udowadniać jak pięknie wygląda las o tej porze a tegoroczna, szata roślinna jest wyjątkowa chociażby ze względu na fakt, że tak długo i wytrwale na nią czekaliśmy. Zazieleniło się runo leśne i zaczynają kwitnąć kwiaty. Przyleciały już prawie wszystkie ptaki i las rozbrzmiewa ich przepięknym śpiewem.

Przez cały okres powojenny lasy w Polsce zawsze były dostępne dla odwiedzających je ludzi. Dziś jednak leśnicy, wychodząc do polskiego społeczeństwa z własną, interesującą i atrakcyjną ofertą aktywnego wypoczynku w najpiękniejszych i najbardziej wartościowych przyrodniczo drzewostanach naszego kraju, proponują każdemu kto zachce skorzystać z ich zaproszenia, najpełniejsze możliwości poznawania przyrody i praw rządzących jej – a tym samym naszym współczesnym i stechnicyzowanym, pędzącym  świecie chwile swobodnej refleksji w niepowtarzalnym klimacie i poczuciu organicznej więzi z Naturą.

Zbliża się długi majowy weekend dlatego zapraszamy zainteresowane osoby do odwiedzenia naszych Koniecpolskich lasów. Wytyczone przez najciekawsze zakątki trasy piesze i rowerowe o łącznej długości ponad 100 km połączone z przyrodniczo – dydaktycznymi ścieżkami, dadzą zadowolenie amatorom turystyki i wypoczynku. Nie brak też miejsc bogatą historią pisanych będących niepowtarzalnym dodatkiem pieszych wędrówek. Wszystkie te elementy z pewnością zapewnią pełną wrażeń wycieczkę potęgowaną dodatnimi wpływami sylwoterapii.

W tym miejscu chcielibyśmy prosić naszych Gości o przestrzeganie podstawowych, najważniejszych zasad bezpiecznego zachowania się w lesie. Piękna, słoneczna pogoda w połączeniu z nierozważnymi działaniami bardzo szybko może doprowadzić do tragicznych w skutkach pożarów.

Wykorzystajmy jak najpełniej tę leśną ofertę, a z każdej wyprawy na pewno powrócimy zdrowsi, radośniejsi, bogatsi intelektualnie i duchowo.