Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa

Początkiem października obchodziliśmy, wspólnie z organizatorem – klubem Gaja, „Święto Drzewa”. Symbolicznie sadzone drzewa, z roku na rok zwiększają swoją liczbę a sama idea akcji rozciągnęła się na wiele różnych działań na rzecz ich ochrony: otaczanie opieką już rosnących, szukanie drzew – świadków historii, a także konkursy, festyny, w które włączają się całe społeczności lokalne.

Akcję rozpoczęliśmy wraz z Uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Koniecpolu. Posadziliśmy sadzonki świerka. Udział młodzieży w obchodach zainspirował do podejmowania lokalnych działań proekologicznych, tym bardziej, że połączony został z pasowaniem Pierwszoklasistów na Przyjaciół Przyrody. Tego samego dnia, działania podjęli Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu. Otoczenie szkoły, ze względu na bogactwo pięknej zieleni, utwierdza zarówno o  corocznym, czynnym udziale w obchodach „Święta Drzewa” jak i o codziennym zainteresowaniu środowiskiem ożywionym. Udział w akcji wzięła również społeczność szkolna z Secemina oraz Przedszkolaki z Przedszkola nr 1 Koniecpolu. Cała podniosła oprawa tego dnia, z pewnością, wzbogacona została opowieściami leśniczego o codziennych zmaganiach w leśnej pracy.
Wspólnie z Niepublicznym Przedszkolem Jaś i Małgosia w Koniecpolu zakończyliśmy te obchody. Mamy nadzieję, że posadzone przez Maluchy drzewka  rozbudzą w najmłodszych poczucie odpowiedzialności za stan naszej przyrody. Piękna aura w tym dniu pozwoliła na połączenie świętowania ze spacerem do lasu, gdzie witaliśmy kolorową jesień. Wykorzystując jej dary przygotowaliśmy barwne prace plastyczne. Czas ten, był również okazją do posumowania konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Przedszkole, pod patronatem Nadleśnictwa. Jego przesłanie: „Jesień w lesie – piękne chwile z dzieckiem” motywowało to wspólnych wypraw w leśne ostępy, będących cennym doświadczeniem dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją.