Lista aktualności Lista aktualności

Świętujemy Dzień Drzewa

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Są wszędzie wokół nas, ale czy każdy dostrzega ich moc, siłę, urok i to co nam dają?

Jeśli nie to 10 października jest doskonałym czasem, by z zapałem poobserwować przyrodę. Święto Drzewa - już na stałe wpisało się do naszego koniecpolskiego kalendarza.

Uroczystości, wieńczone wspólnym sadzeniem drzew rozpoczęliśmy z Przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia w Koniecpolu. Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Koniecpolu, gdzie mogliśmy podziwiać piękny występ przygotowany przez Uczniów i ich Nauczycieli. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Seceminie i Zespół Szkół w Koniecpolu.

To bardzo ważne, że wśród naszej młodzieży stale krzewiona jest idea ochrony przyrody i podkreślana ważność leśnych ekosystemów. Symbolicznie sadzone drzewa, z roku na rok zwiększają swoją liczbę a sama idea akcji rozciągnęła się na wiele różnych działań na rzecz ich ochrony: otaczanie opieką już rosnących, szukanie drzew – świadków historii, a także konkursy, festyny, w które włączają się całe społeczności lokalne.